Cena
6 897 PLN

Kod produktu
2855

Waga
136 kg

Dostępny
ks

Piece HAAS SOHN Adria II TV posiadają trzeci stopień spalania, wymienny wymiennik ciepła oraz możliwość dołożenia pętli chłodzącej.
więcej

Piece HAAS SOHN Adria II TV posiadają trzeci stopień spalania, wymienny wymiennik ciepła oraz możliwość dołożenia pętli chłodzącej.

Spalanie trzeciorzędowe - zwane „podwójnym spalaniem” to proces spalania z wykorzystaniem resztkowych gazów palnych, które w przeciwnym razie nie zostałyby wykorzystane wraz ze spalinami. Dopływ powietrza tercjalnego do pieców kominkowych HAAS+SOHN Rukov jest celowo nieregulowany i prowadzony wzdłuż boków komory spalania. System wykorzystuje powietrze kierowane kanałami wzdłuż komory spalania, gdzie jest podgrzewane do wysokiej temperatury, co sprzyja lepszemu spalaniu. Takie rozwiązanie umożliwia naturalne doprowadzenie płomienia w odpowiednie miejsce w zależności od aktualnej potrzeby i fazy spalania.

Wymiennik ciepła można w każdej chwili dołożyć do pieca. Zostanie zastąpiony pustym miejscem. Ta cecha jest korzystna w przypadku podłączenia systemu grzewczego. Upraszcza to całą obsługę pieca.

Projekt konstrukcyjny

Piece spawane są z blach stalowych o grubości 2-5 mm. W środkowej części pieca komorę spalania można zamknąć za pomocą bocznych drzwiczek, które w niektórych typach wyposażone są w mechanizm samozamykający. Drzwi wyposażone są w specjalne szyby o dużej powierzchni, które wytrzymują temperaturę do 800 C. Wnętrze komory spalania (zasypu) wyłożone jest okuciem żaroodpornym i wytrzymałym. W dolnej części komory spalania umieszcza się z reguły proste, solidne żeliwo. Przed rusztem znajduje się bariera zapobiegająca wypadaniu i zsuwaniu się paliwa na drzwiczki (szybę). Pod rusztem miejsce na szufladę na popielniczkę. Przestrzeń w dolnej części pieca może służyć jako zbiornik paliwa. Okładzina pieca może być wykonana z blachy stalowej, płytek ceramicznych lub wyłożona płytkami grubościennymi lub kamieniem naturalnym. Stalowa konstrukcja pieca wraz z okładziną z blachy jest zabezpieczona specjalną farbą żaroodporną.

Istnieje możliwość zamówienia pętli chłodzącej do pieca za 3000 Sk.

Parametry

Wymiary Š-560 x H-440 x V-1050 mm
Paliwo Drewno
Efektywność 83 %
Powierzchnia grzewcza 190 m3
Moc 10 kW
Waga 136 kg
Średnica komina 150 mm
Długość dziennika 33 cm