KARMA X- ELEGANCE EXCLUSIVE - Glass line


Cena
14 134 PLN


Kod produktu
699

Waga
100 kg

Obecnie brak na stanie Śledź dostępność

Kominek gazowy do zabudowy serii Elegance o szerokości 78 cm i mocy 8,9 kW przeznaczony jest do ogrzewania przede wszystkim większych pomieszczeń, do wielkości około 180 m³.
więcej

Opis modelu linii Elegance 77 Exclusive Glass

Kominek gazowy do zabudowy serii Elegance o szerokości 78 cm i mocy 8,9 kW przeznaczony jest do ogrzewania przede wszystkim większych pomieszczeń, do wielkości około 180 m³. Z wyglądu jest identyczny jak zwykły kominek do zabudowy na paliwo stałe - ma klasyczny czarny odcień, można go wbudować bezpośrednio w ścianę lub stylowo z boazerią. Jednak zastosowanie gazu jako paliwa w kominku Elegance daje możliwość bardzo precyzyjnej regulacji elektronicznej. W przeciwieństwie do klasycznych kominków na paliwo stałe, kominek gazowy Elegance pozwala na ustawienie w pomieszczeniu żądanej temperatury, którą kominek gazowy utrzymuje automatycznie. Do sterowania służy nawet pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu komfort operatora jest maksymalny. Chociaż paliwem jest gaz, widok przez szklane drzwi jest całkowicie porównywalny z kominkami opalanymi drewnem. Płomień gazowy wypala się między polanami wykonanymi ze specjalnego materiału ceramicznego, a iluzja drewnianego paleniska jest idealna. Kominek wyposażony jest w wentylator, który załącza się automatycznie w zależności od temperatury płaszcza. Osiąga to maksymalny komfort cieplny w ogrzewanej przestrzeni. Spaliny z kominka odprowadzane są do komina wyłożonego wykładziną. Kominek wyposażony jest w specjalne zabezpieczenie przed wstecznym ciągiem komina, które odcina dopływ gazu w przypadku problemu z rurą wydechową. Kominek wyposażony jest w termostat oraz zapalnik piezoelektryczny, który rozpala wieczny płomień. Może palić się przez cały sezon grzewczy i jednocześnie zapewnia bezpieczną pracę pieca poprzez bezpiecznik termoelektryczny. W przypadku braku gazu lub zgaśnięcia płomienia dopływ gazu do kominka zostaje automatycznie odcięty.

moc kominka 8,9 kW
kominek nadaje się do dużych pomieszczeń o kubaturze do 180 m³
szklana rama
wymiary wysokość x szerokość (mm) 850 x 990
szerokość ramy (mm) 100
automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury pokojowej bez konieczności dalszej obsługi
sterowanie wszystkimi funkcjami za pomocą pilota
czujnik temperatury pokojowej w pilocie
wysoka wydajność kominka
wysokie bezpieczeństwo eksploatacji
regulacja termostatyczna
zapłon piezoelektryczny
wieczny powojnik
bezpiecznik płomienia
otwarty obieg spalania
powietrze do spalania jest zasysane z pomieszczenia
odprowadzanie spalin do komina (średnica 100 mm)
ognioodporność kominka
ustawienia fabryczne dla gazu ziemnego
DO INSTALACJI

Obudowa komory ciepłego powietrza, która jest przeznaczona do wymiany ciepła, oraz izolacja sąsiednich konstrukcji muszą być wykonane wyłącznie z materiałów, które są bezpośrednio przeznaczone do tego celu. Zabrania się używania nieodpowiednich materiałów jak np gazobeton, gazobeton, płyty gipsowo-kartonowe itp. Materiały włókniste (krzemiany wapnia) można stosować tylko ze sztywnym spoiwem utwardzanym temperaturą i ciśnieniem.