Czterołopatkowy wentylator do pieca


Cena
171 PLN

Kod produktu
2790

Waga
2 kg

Dostępny
ks

Wentylator kominkowy służy do równomiernego rozprowadzania powietrza po całym pomieszczeniu.
więcej

Wentylator kominkowy służy do równomiernego rozprowadzania powietrza po całym pomieszczeniu.

Wentylator zawiera moduł termostatyczny, który działa jak generator i zasila mały silnik wentylatora. Dzięki temu wentylator kominka nie potrzebuje zasilania i wystarcza na ciepło wydobywające się z pieca kominkowego.

Wentylator uruchamia się automatycznie przy temperaturze wyższej niż 50°C. Jednak jego skuteczność jest największa przy osiąganiu wyższych temperatur. W porównaniu do konkurencyjnych wentylatorów ten wentylator ma większą prędkość. Osiąga to wyższą wydajność i szybką wydajność. Używając wentylatora uzyskasz najbardziej ekonomiczny (najtańszy) sposób na równomierne rozprowadzenie ciepłego powietrza w całym pomieszczeniu.

Dla bezpieczeństwa zastosowano listwę bimetaliczną, która znajduje się w dolnej części wentylatora. Po osiągnięciu maksymalnej dopuszczalnej temperatury bimetaliczny pasek podnosi wentylator, który go schładza. Po prostu chroni wentylator przed uszkodzeniem.

Bardzo cicha praca
Nie wymaga zasilania
Zapewnia cyrkulację powietrza w pomieszczeniu
Zwiększa wydajność pieca kominkowego
Wentylator jest bezobsługowy

Zalecamy umieszczenie wentylatora na płycie górnej, najlepiej na płycie. Im wyższa temperatura powierzchni, tym lepsza wydajność wentylatora. Czego nie polecamy? Nie zalecamy opierania wentylatora o przewody kominowe. Może się uszkodzić.