Piec kominkowy stalowy czy żeliwny?

Zastanawiasz się jaka jest różnica między ogrzewaniem piecami stalowymi a żeliwnymi? Jeśli wahasz się między tymi dwoma materiałami pieca kominkowego, z pewnością zainteresuje Cię ten artykuł.

Ważnym parametrem przy wyborze jest materiał, z którego wykonany jest piec kominkowy. Jaki więc piec kominkowy zaoferuje Ci szybsze i wydajniejsze ogrzewanie pomieszczeń? A które piece mogą emitować ciepło jeszcze długo po wypaleniu?

Piec kominkowy wykonany ze stali

Stalowe piece kominkowe są generalnie tańsze niż żeliwne. Jednak to, że są tańsze, nie oznacza, że ​​są złej jakości. Stalowe piece kominkowe zapewnią bardzo szybkie nagrzanie pomieszczenia i dlatego szczególnie nadają się do domków letniskowych, domków letniskowych i wszędzie tam, gdzie chcesz osiągnąć szybkie ogrzewanie przy możliwie najniższych kosztach zakupu. Oferujemy szeroką gamę pieców stalowych. Po prostu wybierz.

Żeliwny piec kominkowy

Jeśli szukasz pieca kominkowego do ogrzewania np. domu rodzinnego i oczekujesz od niego znacznych oszczędności, zdecydowanie wybierz żeliwny piec kominkowy. Są droższe w porównaniu do pieców stalowych, ale w dłuższej perspektywie ich zakup będzie tego wart i zapewni prawdziwy komfort w domu. Mimo, że nie nagrzewają się tak szybko, mogą jeszcze długo emitować ciepło, nawet po zgaszeniu. Krótko mówiąc, nie stygną tak łatwo jak piece stalowe.

Piece żeliwne są również bardziej odporne na uszkodzenia i zwykle wytrzymują dłużej. Ale uważaj, aby Twój piec kominkowy był wykonany z naprawdę wysokiej jakości żeliwa. Właśnie to znajdziesz w naszym sklepie.